Carnaval 2025 zit erop!

Donderdagavond is onze prins op bezoek geweest in de kantine bij SCMH. Het was een klein groepje, omdat de zaal in orde gemaakt moest worden voor een knallend carnavalsweekend.

Vrijdagochtend waren Prins Jeroen en Prinses Mariëlle aanwezig bij het schoolcarnaval en liepen mee met de herrieoptocht, waarbij alle kinderen met een zelfgemaakte creatie of met pan en pollepel zoveel mogelijk herrie maakten. Daarna werd er nog gefeest op school.

Vrijdagavond was het 50+ bal, een avond voor de ervaren Heikrikkels. Met geweldige tonpraters, zang- en dansacts was het een ontzettend gezellige avond, die we afsloten met goed gevulde koppen soep, verzorgd door het prinsenpaar.

Zaterdagochtend werd de sleutel in ontvangst genomen door de nieuwe heersers van Heikrikkeldurrup. Dit jaar vond de sleuteloverdracht plaats in een prachtige spiegeltent in Schorsbos. Vanaf dat moment waren Prins Jeroen, Prinses Mariëlle, Jeugdprinses Loes en Jeugdadjudante Joes de heersers van het carnavalsweekend.

Zaterdagmiddag bracht de prins met een kleine delegatie een ziekenbezoek aan de Heise bevolking en/of leden van de club. Ondertussen ging onze jeugd naar Kuussegat, waar de jeugdoptocht werd gereden. Met veel muziek en plezier genoten ze van het prachtige weer en het enthousiaste publiek langs de kant.

Zaterdagavond werd begonnen in de kerk waar de carnavalsviering gehouden werd. Na de viering ging het feest door in de Krikkelstal. De feestavond met de band Unite was een groot succes. Met hun aanstekelijke energie en meeslepende muzikale performance wisten zij het publiek van begin tot eind te boeien. De dansvloer bleef de hele avond gevuld, terwijl de bezoekers genoten van een sfeervolle en onvergetelijke avond vol muziek, gezelligheid en plezier. Dankzij de dynamische uitstraling en het brede repertoire van Unite werd het een feest om niet snel te vergeten.

Zondag was het de beurt aan de “grote” prins om te shinen met de praalwagen. Ook nu was het prachtig weer, wat de Heikrikkels goed deed. Er stonden veel Heikrikkels langs de kant om het konvooi te bewonderen. Bij Hei on Tour was alles goed geregeld: er werden eitjes gebakken, er waren gekoelde drankjes, een tent en toiletten. Overal was aan gedacht. Nadat het konvooi vanuit Kuussegat weer in Heikrikkeldurrup was neergestreken, kwamen we uit in de Krikkelstal, waar in samenwerking met KNN een topavond werd georganiseerd. Een avond vol artiesten, zoals Dansado & De Feestmeester en ZANY, zorgde voor een knallende afsluiting van de dag.

Maandagochtend vertrok de bus met leden opnieuw naar Schorsbos voor de prinsenreceptie. In de sfeervolle spiegeltent brachten wij onze felicitaties over. Daarna gingen we naar het Matinee in d’n Brouwer. Er was van alles te doen voor de kinderen uit de Hei. Ze konden zich de hele middag vermaken met megablokken en springkussens. Ook maakte Prins Jeroen de winnaars bekend van de kleurwedstrijd, met een prijsuitreiking per klas. Daarnaast zorgde Sander Bekkers met zijn topact voor een spectaculaire afsluiting van de middag.
Op maandagavond stond de beruchte Biercantus op het programma, een avond vol zang, humor en gezelligheid. Hoewel er dit jaar iets minder aanmeldingen waren, deed dat niets af aan de sfeer. De aanwezigen zongen uit volle borst mee, wat zorgde voor een bruisende en uitgelaten ambiance. Ook toeschouwers en niet-deelnemers konden volop genieten van het enthousiaste gezang en de vrolijke taferelen. Als spectaculaire afsluiter werd de avond bekroond met een hilarische buikschuifwedstrijd, waarmee de feestvreugde naar een hoogtepunt werd gebracht.

Dinsdag was het tijd voor Finaal Theatraal. Ook hier deed het weer wonderen. Met veel loopgroepen was het een prachtige stoet, vol kleur, grappen en interactie met het publiek. De optocht eindigde in de Krikkelstal, waar de winnaars bekend werden gemaakt. Daarnaast maakte iedereen met ingeleverde lootjes nog kans op mooie prijzen.
Onder begeleiding van de Krikkelblaozers gingen we vanuit de Krikkelstal naar het Dobbelsteenplein, waar de Krikkelverbranding plaatsvond. Na een paar mooie woorden van de voorzitter werd het woord gegeven aan de heersers van de Hei. Zij sloten af met een dankwoord aan iedereen die aanwezig was. Na de speech werd de Krikkel in de fik gestoken. De steken en andere officiële elementen van de leden werden afgezet en daarmee was het carnaval officieel ten einde.

Carnaval 2025 zit erop! Er werd nog een kleine afzakkertje gedaan in d’n Brouwer. Wij willen iedereen bedanken die aanwezig was, de vrijwilligers, het barpersoneel en alle leden voor een fantastisch carnavalsjaar! Wij gaan nog even nagenieten en tot de volgende keer!

D’RBIJ ZEN IS MEEMAOKE, en dat hebben we gedaan!!